Menu

Rodzaje oświetlenia zewnętrznego

Jeśli chodzi o przygotowanie oświetlenia domu to można do tego wykorzystać zarówno lampy słupkowe stojące, jak i też lampy wiszące, kinkiety czy oprawy, które wpuszcza się do podłoża. Trzeba tylko pamiętać, że każde oświetlenie ma inny charakter i w inny sposób może być wykorzystywane.

Lampy słupkowe najczęściej stawia się obok ścieżek czy chodników, natomiast w ogrodzie lepiej będzie się sprawdzać jakieś wysokie oświetlenie, które będzie miało nawet formę kilkumetrowych latarni. Mogą one wyglądać dekoracyjne ale z ich pomocą przygotuje się nawet oświetlenie, które również spełni swoje praktyczne zadanie. Kinkiety montuje się przy bramach, furtkach oraz na elewacji. Dużym zainteresowaniem cieszą się także oprawy najazdowe, które przygotowuje się na kostce brukowej. Najczęściej mają kształt koła i będą się bardzo dobrze nadawać do tego, by podświetlać nim podjazdy oraz tarasy. Takie lampy muszą być szczególnie odporne na uderzenia i wytrzymywać duże naciski, ponieważ będą miały ciągły kontakt z kołami samochodu.

Oprawy osadza się także w ścianach czy na podwieszanych sufitach. W ten sposób doskonale wyglądają a jednocześnie dają odpowiednią ilość światła. Jeśli do tego mają także ruchomą głowice to można oczekiwać, że będzie je można w miarę własnych potrzeb odpowiednio ustawiać. Modne oświetlenie - rodzaje materiałów Oświetlenie może być dopasowane do miejsca i wykonane z różnorakich materiałów. Producenci chętnie wykorzystują stal nierdzewną aluminium czy elementy wykonane z poliwęglanu. Zarówno stal jak i aluminium, jeśli będzie łączona ze szkłem będzie pasować zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i też takich, które mają bardziej klasyczną formę estetyczną. Chętnie stosuje się również takie lampy, które będą miały bardzo dużą wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych, ponieważ dzięki temu będą one w warunkach atmosferycznych lepiej się spisywać i nie ulegną tak szybkiemu zniszczeniu. Jest to bardzo ważne w przypadku lamp na zewnątrz budynków, które muszą być odporne.

Dektorator wnętrz i oświetleniowiec. W akademii atrakcji odpowiedzialny za dział porad dotyczących oświetlenia ogrodu.