Menu

Oświetlenie zewnętrzne domu

oświetlenie zewnętrzne domu

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że warto sobie racjonalnie oświetlać przestrzeń obok domu. Poruszanie się w ciemnościach jest nieprzyjemne a dodatkowo może się także stać niebezpieczne. Dlatego warto odpowiednio dobrać sobie światło, które może się także stać estetyczną ozdobą. Na całym świecie mamy różnego rodzaju iluminacje, dzięki którym łatwiej podkreślić piękno architektury. Dlatego warto się postarać o to, by takie sensowe oświetlenie realizować również u siebie.

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne to wybór różnorakich propozycji jest obecnie ogromny. Można wybierać podświetlenie podwórka, podjazdu czy ogrodu. Najchętniej ludzie kupują jednak lampy stojące, latarnie wysokie czy kinkiety. - Lampy stojące i wysokie latarnie – to takie rozwiązanie, które można określić jako bardzo tradycyjną formę. Może ona mieć charakter dekoracyjny albo tez prosty i minimalistyczny. Wysokie latarnie mają to do siebie, że są w stanie skutecznie oświetlić nawet dużą powierzchnię. Niższe mają oświetlać konkretny obszar posesji.

Najważniejsze, by światło było ustawione w optymalnym miejscu.

- Kinkiety i oprawy wiszące – stosuje się je przy oświetlaniu wejścia do domu czy na posesję. W ten sposób mają one swoją praktyczną rolę, a jeśli uda się je wybrać estetycznie to spełnią także swoją rolę dekoracyjną.

- Najazdowe oprawy oświetleniowe – to bardzo małe oprawy, których światło nie jest szczególnie silne, ale będą się dobrze sprawdzać na podjazdach. Montuje się je przede wszystkim w nawierzchni podjazdów a górna część jest licowana z podłożem.

- Reflektorki halogenowe - można je praktycznie stosować jako światło na elewację domu. Na pewno będą się dobrze prezentować i mogą być umieszczone w podsufitce. Jeśli chodzi o źródła światłą zewnętrznego to może nim być praktycznie to wszystko co tradycyjnie wykorzystujemy w domu. Należy tylko dobrać sobie w odpowiedni sposób intensywność światła oraz jego barwę, tak by rzeczywiście oświetlenie jako całość było w stanie stworzyć dobre wrażenie.

Dektorator wnętrz i oświetleniowiec. W akademii atrakcji odpowiedzialny za dział porad dotyczących oświetlenia ogrodu.